Rozpoczęcie warsztatów w ŚDS

Powiększ obraz

W ubiegłym tygodniu w naszej placówce rozpoczęły się pierwsze zajęcia promujące zdrowy i aktywny tryb życia osób niepełnosprawnych. Warsztaty ze scrapbookingu, warsztaty wędkarskie oraz  spotkanie z dietetykiem  były częścią projektu „Spójrzmy szerzej” realizowanego przez Towarzystwo Kultury i Rozwoju Wsi Harta z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych.

Scrapbooking to niesamowita technika tworzenia i ozdabiania zdjęć, albumów, notesów, kartek, pudełek, wizytówek itd. Uczestnicy zapoznali się z materiałami oraz narzędziami używanymi w tej technice oraz samodzielnie wykonali po dwie kartki okolicznościowe.

Z kolei spotkanie z dietetykiem przybliżyło uczestnikom zasady zdrowego odżywiania, prowadząca zajęcia wskazała najczęściej popełniane błędy żywieniowe, przestrzegała przed stosowaniem wszelkich bardziej lub mniej znanych ale szeroko popularyzowanych diet oraz zachęcała do aktywności ruchowej. Dodatkowo słuchacze mogli  obliczyć wiek swojego metabolizmu.

Warsztaty wędkarskie rozpoczęły się częścią teoretyczną po czym  uczestnicy nabywali umiejętności praktyczne z zakresu rozkładania wędki, mocowania kołowrotka, żyłki na kołowrotku, wyważania spławika, montażu krętlika i wiązania haczyka.

Zajęcia będą kontynuowane w późniejszym terminie.

[Not a valid template]