Świątecznie i rodzinnie… Spotkanie wigilijne w ŚDS

Powiększ obraz

Zanim większość z nas rozpoczęła świąteczną krzątaninę w swoim domu, to w naszym  Domu, którym jest ŚDS, obchodziliśmy wspólną Wigilię. Spotkanie wigilijne jest zawsze wyjątkowym dniem, w którym osoby starsze, chore i samotne stają się rodziną, której nie łączą co prawda więzy krwi, ale więzy przyjaźni, zrozumienia i empatii.

 

W spotkaniu wzięli także udział zaproszeni goście: ks. prałat Józef Kasperkiewicz, Pan Stanisław Żelaznowski – Wójt Gminy Nozdrzec, Pan Adrian Skubisz – Przewodniczący Rady Gminy w Nozdrzcu, Pan Stanisław Gierula – Skarbnik Gminy Nozdrzec, Pani Anna Jarema – Kierownik GOPS w Nozdrzcu, Pan Zbigniew Szpiech – Sołtys Sołectwa Izdebki oraz Rodziny naszych uczestników.  

Z okazji zbliżających się świąt składaliśmy sobie najlepsze życzenia płynące prosto z serca i  dzieliliśmy się opłatkiem. Następnie wspólnie spożywaliśmy świąteczne potrawy, które specjalnie na tę okazję przygotowali nasi uczestnicy wraz opiekunami. Tradycyjnie na naszym stole nie mogło zabraknąć barszczu z uszkami, pierogów, gołąbków, sosu grzybowego, kapusty z grochem, kaszy z owocami, ryb oraz kompotu z suszonych owoców, który wszystkim kojarzy się z wieczerzą wigilijną.

Siedząc przy stole wspominaliśmy miniony rok, wrażenia z pobytu w naszym Domu, byłych uczestników oraz snuliśmy plany na przyszły rok. Było wesoło a zarazem  wzruszająco. Słyszane w tle kolędy potęgowały uroczysty charakter tego spotkania. Z wszystkich twarzy emanowała radość, zadowolenie i świadomość wyjątkowości tego jedynego dnia w roku.