Tacy sami…warsztaty rękodzielnicze

Powiększ obraz

Okazją do wspólnej integracji osób niepełnosprawnych ze Środowiskowego Domu Samopomocy im. Anny w Izdebkach oraz uczniów klasy V  Szkoły Podstawowej Nr 4 w Izdebkach były warsztaty o tematyce wielkanocnej.

 

Uczestnicy zajęć pod okiem wychowawcy Pani Barbary  Gierula – Toczek oraz instruktorek z ŚDS Pani Barbary Lityńskiej i Pani Agaty Skrabala wykonywali pisanki wielkanocne z użyciem sznurków i ozdób używanych w technice scrapbookingu.

Spotkanie było okazją do zwiększenia świadomości dzieci o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia i w każdym jego momencie.  Dzieci wolne są od uprzedzeń, przesądów a naszą rolą – rolą osób dorosłych – jest uświadomienie im, że niepełnosprawność nie jest chorobą, którą można się zarazić.
Wspólne  zajęcia w naturalny sposób uczą dzieci wzajemnej tolerancji, wyrozumiałości, szacunku, troski, odpowiedzialności i empatii oraz ukazują możliwości i niejednokrotnie zdolności osób niepełnosprawnych.
Integracja dzieci zdrowych i tych, które los doświadczył niepełnosprawnością, kształtuje wrażliwą na potrzeby innych ludzi osobowość i przełamuje bariery stereotypów.

B.Lityńska

[Not a valid template]