VI Rajd Rowerowy Szówsko – Radawa za nami

Powiększ obraz

W dniu 28 września 2022 roku wzięliśmy udział w VI Rajdzie Rowerowym Szówsko- Radawa. Organizatorem rajdu był Środowiskowy Dom Samopomocy PSONI Koło w Jarosławiu oraz Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu.

 

Rajd wyruszył spod Dworu Zygmuntówka w Szówsku. Każdy uczestnik rajdu otrzymał numer startowy i kamizelkę odblaskową. Następnie organizatorzy przygotowali krótką rozgrzewkę i wyruszyliśmy w trasę. Rowerzyści mieli do pokonania około 17 km. Szczególnie miły okazał się odcinek leśny, bez samochodów, bez monotonii. Rower dał nam doświadczyć większej różnorodności niż inne środki transportu. Czuliśmy wiatr na twarzy, dobiegające z każdej strony odgłosy natury i łapaliśmy każdy promień słońca. Dzięki podróżowaniu jednośladem odpoczywał nasz umysł a włożony wysiłek poprawiał kondycję naszego serca oraz płuc.

Na wszystkich miłośników dwóch kółek, którzy pokonali dystans, czekały medale. Meta mieściła się przy Gminnym Ośrodku Wypoczynku i Rekreacji w Radawie.

W  dalszej części organizatorzy postawili na relaks i rozrywkę. Chętni wyruszyli na spacer z kijami Nordic walking lub  wzięli udział w zumbie. Dla innych osób czekały zagadki  przygotowane przez Nadleśnictwo Jarosław pt.: ,,Co w trawie piszczy?’’.

Serdecznie dziękujemy  za doskonałą zabawę.

G. M.