VIII Poetyckie Spotkania Pałacowe

Powiększ obraz

„Poezja jest tym co czyni cię sobą.”

Mira Kuś

 

W dniu 26 października 2022 r., już po raz kolejny odbyły się VIII Poetyckie Spotkania Pałacowe. Podczas tegorocznego spotkania mieliśmy zaszczyt gościć Annę Lonc, Krzysztofa Grabonia,  Józefa Tomonia oraz Elżbietę Macieląg, która jak twierdzi, swoje wiersze napisała do szuflady i jeszcze nie nadszedł czas aby pokazać je innym. P. Elżbieta przypomniała nam piękną, godną uwagi poezję Adama Asnyka. Gościnnie na spotkanie przybyła także delegacja ze Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Izdebkach. Jak co roku swoje wiersze zaprezentował nam również nasz uczestnik a zarazem poeta Jan Organ.

Za oknami piękna złota polska jesień, przeplatana promieniami październikowego słońca, w tle nostalgiczna muzyka, piękne wiersze,  stworzyły niepowtarzalny nastrój.

Dziękujemy poetom za przybliżenie nam swojej twórczości artystycznej oraz zachęcanie do sięgania po poezję.

Jak twierdzi  Małgorzata Anna Bobak-Końcowa: „Moje wyobrażenie poezji nie definiuje jedynie utworów o poetyckim charakterze. To zjawisko o szerszym wymiarze, którego tchnienie można zaobserwować w różnych aspektach życia i dziedzinach sztuki. Korczak porównywał dzieci do poetów i filozofów, ponieważ: „poetą jest człowiek, co się bardzo weseli i bardzo martwi, łatwo się gniewa i mocno kocha”.

                                                                                                                                  M.D.