Warsztaty integracyjne

Powiększ obraz

W dniu 8 czerwca gościliśmy w naszym ośrodku grupę uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Izdebkach wraz z opiekunami Panią Janiną Helon i Panem Robertem Flejszarem.

Okazją do wspólnej integracji były  warsztaty rękodzielnicze,  podczas których  uczniowie mogli samodzielnie wykonać  kolorowe przepiśniki w pracowni plastycznej, ozdoby z gliny w pracowni ceramicznej, uszyć filcowe breloczki w pracowni krawieckiej oraz przygotować pożywne kanapki w pracowni kulinarnej. Goście bardzo szybko zadomowili się w pracowniach, z kolei podopieczni ŚDS cieszyli się, że mogą czegoś nauczyć swoich  kolegów. Każde z dzieci miało możliwość uwolnienia swojego talentu  i kreatywnego myślenia. We współpracy z naszymi uczestnikami powstało wiele  prac o różnorodnej tematyce. W ramach wizyty w ŚDS goście  zwiedzali pracownie terapeutyczne i zapoznali się ze specyfiką funkcjonowania  oraz organizacją pracy placówki.

Nasz ośrodek chętnie podejmuje współpracę integrując się z lokalną społecznością. Podobne wizyty są  dla dzieci najlepszą okazją na przełamywanie stereotypów i uprzedzeń dotyczących osób niepełnosprawnych.

M. Baran