XV Festiwal Tańca w Sieniawie

Powiększ obraz

Dla osób niepełnosprawnych taniec jest jedną z form aktywnej rehabilitacji, zabawy oraz integracji z otoczeniem. Gdy tylko odważymy się wyjść na parkiet, przełamiemy barierę kompleksów, wstydliwości i pewnych ograniczeń to taniec stanie się źródłem radości,  poprawy swojej samooceny oraz pozwoli  uwolnić pozytywne emocje. Taniec łączy ludzi.

Mając na uwadze korzyści płynące ze spotkań integracyjnych połączonych z tańcem, Środowiskowy Dom Samopomocy w Sieniawie zorganizował XV Festiwal Tańca dla osób niepełnosprawnych, który odbył się w tamtejszym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół”. Uczestnicy z naszego Domu zaprezentowali dwa tańce: Zumba do piosenki Mama Mia  oraz  Krakowiak. W występach tanecznych wzięli udział: Dominika Trybiec, Ewa Dąbrowska, Zuzanna Karnas, Magdalena Baran, Jarosław Majda oraz Józef Radoń.  Trud związany z wielotygodniowymi przygotowaniami uczestników do występu został nagrodzony gromkimi brawami widzów jak również dyplomem i nagrodami rzeczowymi od organizatorów.

Jak zawsze podczas festiwalu nie było osób wygranych i przegranych, wszyscy uczestnicy mogą pochwalić się wspaniałymi występami tanecznymi.

B. Lityńska