Wizyta duszpasterska w ŚDS

Powiększ obraz

Po Bożym Narodzeniu i po Nowym Roku rozpoczyna się czas wizyt duszpasterskich w naszych domach, czyli tak zwanej kolędy. Również i w Środowiskowym Domu Samopomocy im.  Anny w Izdebkach  miało miejsce takie spotkanie.

 

W poniedziałkowe przedpołudnie, 4 stycznia 2016r. uczestnicy z radością oczekiwali na  wizytę kapłana.  Zaraz po przyjeździe   przygotowali stół nakrywając go białym obrusem, na którym umieścili świece, krzyż i wodę święconą.

Wszyscy wiemy, że odwiedziny kolędowe mają charakter domowej liturgii i są wyrazem naszej wiary, dlatego po przybyciu kapłan powitał uczestników słowami ,,Pokój temu domowi” i rozpoczął wspólną modlitwę. Po jej zakończeniu nastąpił obrzęd błogosławieństwa  Domu z pokropieniem  wszystkich obecnych wodą święconą. Następnie rozpoczęło się wspólne kolędowanie, co pozwoliło przełamać u niektórych lęk przed  rozmową z kapłanem. Na pamiątkę tego spotkania, ks. Paweł Pietryka obdarował uczestników pamiątkowymi obrazkami. W ramach podziękowania za wizytę Pani Kierownik Katarzyna Dyrda podarowała obraz olejny namalowany przez naszego uczestnika – Pawła Rebizaka.

G. Matwijczyk

[Not a valid template]