Jak obyczaj każe stary…

Powiększ obraz

Jest taki zmierzch
wśród grudniowych szarych dni
kiedy w noc, gwiazda lśni…
Wigilii czas, każe nam u stołu stać
łamać chleb, razem trwać

Święta Bożego Narodzenia to wspaniały czas, w którym spotykamy się z najbliższymi osobami, w kręgu rodziny i przyjaciół. Taki właśnie rodzinny klimat panował w Środowiskowym Domu Samopomocy im. Anny w Izdebkach 18 grudnia 2015r.

Był to dzień pełen radości, na który nasi uczestnicy z niecierpliwością czekali od dłuższego czasu. Spotkanie opłatkowe zgromadziło przy wspólnym stole wszystkich tych, którzy skorzystali z naszego zaproszenia i chcieli z nami spędzić ten wyjątkowy czas. Przy wspólnym  wigilijnym stole zasiedli z nami: Wójt Gminy Nozdrzec Pan Antoni Gromala, Przewodniczący Rady Gminy Pan Stanisław Potoczny, Ks. Prałat Józef Kasperkiewicz,  Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Anna Jarema, Zasępca Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pan Dariusz Sawczak, Sołtys Izdebek Pan Zbigniew Szpiech oraz rodziny naszych uczestników. Spotkanie rozpoczęła Pani Kierownik Katarzyna Dyrda, składając wszystkim najserdeczniejsze życzenia, następnie głos zabrał uczestnik Pan Jan Organ wprowadzając zebranych w świąteczny nastrój słowami wiersza ks. Jana Twardowskiego pt. „Dawna wigilia”.

Następnie Ks. Prałat Józef Kasperkiewicz poprowadził wspólną modlitwę i przeczytał  fragment Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa. Z okazji zbliżających się świąt życzenia złożył również Pan Wójt Antoni Gromala, składając szczególne podziękowania dla rodzin uczestników za trud wkładany w troskę oraz opiekę nad bliskimi.

Łamiąc się opłatkiem, życzyliśmy sobie zdrowia oraz spełnienia marzeń, o które warto walczyć, radości, którą należy się dzielić oraz nadziei, bez której nie da się żyć.

Przy wigilijnym stole, nie zabrakło tradycyjnych potraw, które zostały przygotowane przez naszych uczestników w ramach treningu kulinarnego. O słodkości zadbały rodziny naszych podopiecznych i hojnie obdarowały nas ciastem oraz cukierkami.

Spotkanie pozwoliło nam  poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela.

B. Lityńska

[Not a valid template]