Wróżby, tańce i konkursy czyli Zabawy Andrzejkowe

Powiększ obraz
Andrzejki są wspaniałą okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Zgodnie z tradycją niegdyś wróżby miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były dla niezamężnych dziewcząt. Początkowo andrzejki traktowano bardzo poważnie, a wróżby odprawiano indywidualnie, w odosobnieniu. W czasach obecnych przybrały formę zabawy.
 
 

 
Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy im. Anny w Izdebkach  w tym roku zostali zaproszenie na trzy Zabawy Andrzejkowe, który miały miejsce 23 listopada w Łopuszce Małej w Zajeździe Ranczo, 28 listopada w Przeworsku w Restauracji Terapia i 30 listopada w Dworze Zygmuntówka w Szówsku. Organizatorzy przygotowali tańce, wróżby, konkursy i zabawy. Chętnych do zabawy nie brakowało. Chociaż wszyscy traktowali je  z przymrużeniem oka, cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem. Mogliśmy dowiedzieć się co czeka nas w niedalekiej przyszłości.
Czas zabawy minął tak szybko,  mamy jednak nadzieję, że za rok  spotkamy się  w równie dobrych humorach i spełnią się nasze wróżby.
G. Matwijczyk