XV Spartakiada Sportowa Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego

Powiększ obraz

 

Kilkaset osób reprezentujących środowiskowe domy samopomocy z terenu naszego województwa spotkało się 19 czerwca w Pruchniku.

 

Okazją ku temu była XV Spartakiada Sportowa Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego. Pięciu podopiecznych reprezentujących Środowiskowy Dom Samopomocy im. Anny w Izdebkach wzięło udział w zmaganiach sportowych. Tegorocznym organizatorem zawodów był ŚDS w Pruchniku.

Cała uroczystość składała się z dwóch części. Pierwsza rozpoczęła się przemarszem z Rynku miasta na stadion sportowy, który był miejscem rozgrywek. Następnie zespół CKSiT Equale, uczniowie Gimnazjum w Pruchniku oraz podopieczni  ŚDS w Pruchniku przedstawili występy artystyczne, które zyskały uznanie wśród publiczności. Kolejnym punktem było odśpiewanie Hymnu Państwowego, wspólna  modlitwa oraz zapalenie znicza olimpijskiego przez Rafała Wilka – byłego polskiego żużlowca, trenera żużlowego, dwukrotnego mistrza paraolimpijskiego z Londynu (2012)  w handbike’u; kawalera Orderu Odrodzenia Polski.

Druga część Spartakiady to zawody sportowe, w których rywalizowali uczestnicy z 60 ŚDS. Nasi podopieczni  walczyli w następujących konkurencjach:

– rzut piłką lekarską

-skok w dal

-strzały i rzuty do celu

-slalom z piłką pomiędzy pachołkami.

Wspólne zawody zakończyły się dla nas pomyślnie. Po dwukrotnej dogrywce Jarosław Majda zajął II miejsce w strzałach na bramkę. W dogrywce walczyła również w rzutach na bramkę Zuzanna Karnas, ale nie udało się zachować medalowego podium.

Po zakończonych rozgrywkach otrzymaliśmy puchar, medal dla zwycięscy, dyplom oraz upominki rzeczowe dla wszystkich zawodników.

Uwieńczeniem zmagań była wspólna zabawa połączona z grillowaniem.