Piknik wędkarski ”Smaki polskich ryb”

Powiększ obraz

28 maja 2013 roku Środowiskowy Dom Samopomocy im. Anny w Izdebkach wspólnie z Polskim Związkiem Wędkarskim „Brzana” Nozdrzec zorganizował  piknik wędkarski pod nazwą „Smaki polskich ryb”.

W pikniku wzięły udział osoby niepełnosprawne z 6 placówek działających na terenie powiatu brzozowskiego: z Domu Pomocy Społecznej w Brzozowie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzozowie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Bliznem, Środowiskowego Domu Samopomocy w Izdebkach, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Starej Wsi, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Haczowie. Podczas Pikniku swoją obecnością zaszczyciły nas również władze samorządowe: Pan Antoni Gromala Wójt Gminy Nozdrzec, Pan Roman Wojtarowicz Przewodniczący Rady Gminy Nozdrzec, Pani Sabina Południak Sekretarz Gminy Nozdrzec.

Piknik składał się z warsztatów wędkarskich i kulinarnych.

Grupa wędkarzy, pod okiem opiekunów i doświadczonych wędkarzy z koła wędkarskiego, po wylosowaniu stanowisk udała się na swoje miejsca i przystąpiła do łowienia. Podczas 2 godzinnych zawodów osoby niepełnosprawne mogły poznać tajniki wędkowania i cieszyć się z wielu  połowów przede wszystkim okoni i płoci.

Druga grupa – kucharzy, wspólnie z opiekunami i pod okiem doświadczonego kucharza – Pana Jerzego Biskupa – szefa kuchni z Restauracji „Nad Osławą” z Zagórza przygotowywała potrawy z karpia na różne sposoby. Podczas warsztatów przygotowano: rosół z karpia, zupę pół węgierską z karpia, karpia pieczonego w ziołach, filet z karpia z pieczarkami, filet z karpia z porem, filet z karpia panierowany w płatkach migdałowych i bułce tartej.

Niemałą atrakcją spotkania był również karp własnoręcznie przyrządzony przez gospodarza Gminy Nozdrzec Pana Antoniego Gromala.

Po zmaganiach konkursowych wszyscy laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy, które zostały przygotowane w ŚDS w Izdebkach. Dla zaproszonych gości uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy przygotowali również ciepły posiłek.

Dużym zainteresowaniem i nie lada atrakcją cieszyła się degustacja przygotowanych wspólnie potraw z karpia, które nie tylko pięknie się prezentowały ale i świetnie smakowały

Składamy serdeczne  podziękowania dla wszystkich, którzy okazali nam pomoc i wsparcie rzeczowe w przygotowaniu spotkania.

Pan Antoni Gromala Wójt Gminy Nozdrzec

Pan Marek Owsiany  Prezes Koła PZW „Brzana” w Nozdrzcu,

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Brzozowska”

Podkarpacki Bank Spółdzielczy Oddział w Brzozowie

Bank PEKAO SA oddział w Brzozowie

Państwo Aleksandra i Roman Bąk – Piekarnia w Przysietnicy

PZU Brzozów

Pan Karp – Towarzystwo Promocji Ryb

Pani Aneta Masłyk  – przedstawiciel firmy Angre

Panu Marianowi Niemiec