Z wizytą w Galerii Rzeźby Bogusława Kędzierkiego PNIAK

Powiększ obraz

Wychowanie przez sztukę ma na celu m.in. kształtowanie umiejętności wypowiadania się za pomocą różnych technik plastycznych, rozwijanie poczucia estetyki i wrażliwości na piękno poprzez oddziaływanie na percepcję i ekspresję każdego człowieka.

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy im. Anny w Izdebkach w dniu 10.05.br. mieli okazję obcować ze sztuką, którą tworzy Pan Bogusław Kędzierski. Rzeźbiarz w 2003 roku otworzył w rodzinnym Dynowie autorską galerię „Pniak”.  Artysta swoje rzeźby wykonuje w różnych materiałach tj.: drewno, kamień, beton, metal. Jego dzieła są o tematyce świeckiej i sakralnej. Prace swojego autorstwa prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, brał udział w licznych konkursach i plenerach. Rzeźby sakralne jego dłuta można oglądać w wielu kościołach, a niektóre z nich zostały zawiezione do Watykanu i podarowane Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.

Czas spędzony w galerii minął bardzo szybko, a wszystko co tam zobaczyliśmy na długo pozostanie w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy Panu Bogusławowi Kędzierskiemu za poświęcony czas i życzymy dalszych sukcesów twórczych.

B. Lityńska