Z wizytą w Rymanowie Zdroju

Powiększ obraz

Zbliżający się dzień  Wszystkich Świętych był powodem wyjazdu do Rymanowa, gdzie spoczywają Anna i Ignacy Potoccy – ostatni właściciele obecnej siedziby naszego ŚDS. Tym skromnym gestem chcieliśmy uczcić pamięć o naszych darczyńcach, którzy wraz z innymi członkami rodu Potockich spoczywają na rymanowskim cmentarzu.

 

Piękna, złota jesień zachęciła nas również do odwiedzenia pobliskiego uzdrowiska w Rymanowie – Zdroju. Uzdrowisko znane jest już od ponad 140 lat w kraju, jak i za granicą, gdyż posiada wyjątkowe walory klimatyczne, krajobrazowe, turystyczne oraz bogate w naturalne źródła wody mineralne. Jego założycielem był Stanisław hrabia Potocki, ówczesny właściciel Rymanowa. Odkrycie źródeł mineralnych przyczyniło się szybkiego rozwoju miejscowości.

Rymanów-Zdrój jest idealnym miejscem dla osób szukających ciszy i spokoju, posiada urokliwe zakątki zachęcające do relaksu, wiele tras rowerowych i spacerowych. Unikalny klimat charakteryzujący się wysoką zawartością jodu, ozonu i soli sprzyja regeneracji i odnowie biologicznej organizmu.

Ogrzani ciepłymi promieniami słońca, oczarowani feerią jesiennych barw, spacerowaliśmy alejkami wijącymi się wśród drzew i marzyliśmy, aby ten błogi czas mógł trwać jak najdłużej.

Nie mogliśmy oprzeć się również pokusie i zatrzymaliśmy się na chwilę na kawę i słodki deser. Uwieńczeniem pobytu w Rymanowie-Zdroju był tradycyjnie zakup pamiątek.