Z wizytą w Ogrodzie Biblijnym

Powiększ obraz
Czwartkowe przedpołudnie, 24 sierpnia br., uczestnicy naszego domu spędzili w Starej Wsi na zwiedzaniu Ogrodu Biblijnego.
 

Ogród Biblijny przy starowiejskiej Bazylice zajmuje ponad hektar. Wchodzi się do niego przez Bramę Dziesięciu Przykazań przedstawioną w kamiennych tablicach o wysokości około 4 metrów w kształcie litery alfa i omega. Dopiero po wejściu można wędrować ścieżkami, napotykając ponad 20 scen biblijnych. Wśród nich są: Adam i Ewa pod drzewem poznania dobra i zła, góra Synaj, wieża Babel, makieta Ziemi Świętej i Bazyliki Św. Piotra, Betlejem, Kana Galilejska, Ostatnia Wieczerza, plac kolumnowy. Atrakcją jest jednak 9-metrowa wieża widokowa, z której można podziwiać panoramę okolicy. Niezwykle atrakcyjnym momentem dla uczestników była również stacja symbolicznego przejścia przez Morze Czerwone, obrazująca wyzwolenie Izraelitów z egipskiej niewoli przez Mojżesza. Wspólny spacer skończyliśmy przy  fontannie, która  przypomina nam o bogactwie życia.
Mimo iż Ogród powstał w XXI wieku przypomina stare, klasztorne czasy. Sprzyja wyciszeniu i religijnej refleksji oraz jest idealnym uzupełnieniem Sanktuarium pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, słynącego z cudownego obrazu patronki.
G. Matwijczyk