Święto pieczonego ziemniaka w Grodzisku Dolnym

Powiększ obraz

Jesień powoli przyodziewająca najcieplejsze barwy późnego lata i złocistego słońca, nieodłącznie kojarzy nam się z zapachem i ciepłem polnego ogniska, a już na pewno ze smakiem pieczonego ziemniaka, co jest okazją do spotkań nie tylko rodzinnych ale również koleżeńskich.

 

Właśnie na takie spotkanie została zaproszona  grupa uczestników z ŚDS w Izdebkach. „Święto pieczonego ziemniaka” tym razem odbyło się w Grodzisku Dolnym nad Zalewem Czyste. Co prawda pogoda nam trochę nie dopisała ale serca i chęci do wspólnego uczestnictwa były wystarczająco rozżarzone i nikt nie narzekał na brak słońca.

Po przybyciu na miejsce i serdecznym przywitaniu nas przez organizatorów ŚDS Laszczyny z filią w Zmysłówce, nasi uczestnicy szybko rozgościli się wśród przybyłych już wcześnie gości m.in. z ŚDS Tyczyn, ŚDS Cieszanów, ŚDS Sieniawa. Miejscem naszej imprezy był Igloo Club, gdzie wszyscy uczestnicy  integrowali się poprzez taniec i zabawy takie jak: „Familiada”, ćwiczenia taneczne, czy konkurs tańca. Muzyczne atrakcje przygotował dla nas DJ. Można również było popływać po zalewie motorówką. Z takiej przejażdżki skorzystała  dwójka naszych odważnych uczestników w raz z opiekunem. Wszystko to odbywało się pod czujnym okiem strażaków, którzy dbali o bezpieczeństwo nad zalewem. Po świetnej zabawie i smacznych poczęstunkach – również gorącą, strażacką grochówką pora wracać. Z głową pełną wrażeń i muzyką w uszach pożegnaliśmy się z uczestnikami, organizatorami i udaliśmy się drogę powrotną do domu.  

M. Duduś