Andrzejkowe szaleństwa

Powiększ obraz

 

                                                       ,,Czary mary – wosku lanie,

                                                       co ma stać się – niech się stanie …’’

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Przekonali się o tym uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy im. Anny w Izdebkach biorąc udział we wspólnej zabawie w ŚDS w Dynowie, ŚDS w Wolicy oraz w Domu Pomocy Społecznej ,,Spokojna Przystań’’ w Brzozowie.

Jak nakazuje tradycja w nocy z 29 na 30 listopada nie brakowało hucznych zabaw i wróżb. Kontynuując ten zwyczaj pomimo, że kilka dni wcześniej, wzięliśmy udział w przepowiadaniu przyszłości. Rozpoczęliśmy od lania wosku przez czarodziejski klucz dzięki czemu mogliśmy oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Mogliśmy również poznać imię swojej drugiej połowy biorąc udział we wróżbie ,,szpilka prawdy’’. Uczestniczyliśmy również w wróżeniu  z kart oraz kostki szczęścia.

Wspólne wróżenie przeplatane było tańcami i zabawami integracyjnymi które sprawiły nam wiele radości. Organizatorzy zapewnili wszystkim słodkie pierniczki i ciasta jako przyjemny dodatek do wielkiego imprezowania.

G. Matwijczyk

[Not a valid template]