Być kobietą…

Powiększ obraz

„Każda kobieta jest dla mężczyzny bogiem,

który może dokonać w nim cudu…”

 

Dzień Kobiet to jedno z tych świąt, których datę znają chyba wszyscy. Data 8 marca jest ważna nie tylko dla kobiet ale także dla mężczyzn, gdyż prawdziwemu mężczyźnie nie wypada o niej zapomnieć.

W dniu 10 marca w naszym Domu zorganizowana została podwójna uroczystość – Dzień Kobiet i Mężczyzn, ponieważ Dzień Mężczyzn, chociaż mniej popularny, jest obchodzony jedynie dwa dni później niż Dzień Kobiet. W tegorocznym  spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście – Wójt Gminy Nozdrzec- Pan Antoni Gromala oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nozdrzcu – Pani Anna Jarema wraz ze współpracownikami a także Uczestnicy i Pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy im. Anny w Izdebkach.

Spotkanie rozpoczęło  się od inscenizacji przedstawienia teatralnego przez aktorów z Agencji Artystycznej GALANA z Krakowa, której tematem były oczywiście kobiety oraz niekiedy trudne relacje damsko-męskie. Po występie Pani Kierownik Katarzyna Dyrda złożyła wszystkim Paniom i Panom życzenia a następnie wręczone zostały upominki wykonane  przez naszych uczestników w ramach terapii zajęciowej. Głos zabrał także Wójt Gminy Nozdrzec – Pan Antoni Gromala, który również nie szczędził miłych słów pod adresem pań i każdej z nich  wręczył symboliczną różę. Jak na prawdziwe świętowanie przystało nie zabrakło również poczęstunku przygotowanego w ramach treningu kulinarnego.

Dziękujemy serdecznie za miłe spotkanie i mamy nadzieję, że każdy będzie je mile wspominał.

A. Skrabala