Ostatki w ŚDS

Powiększ obraz

„Góra pączków, za tą górą
Tłuste placki z konfiturą,
Za plackami misa chrustu,
Bo to dzisiaj są zapusty…”

Władysław Broniewski

 

 

Tłusty Czwartek to okazja do pączkowego szaleństwa. Trudno sobie wyobrazić, aby ktoś zapominał o spróbowaniu pulchnego, smakowitego ciasta. Jeden z przesądów mówi, że kto nie zje w tłusty czwartek ani jednego pączka, temu w dalszym życiu nie będzie się wiodło.

W dniu 23 lutego  w naszym Ośrodku obchodziliśmy  Tłusty Czwartek połączony z zabawą ostatkową, na którą zaprosiliśmy ŚDS w Łopuszce Wielkiej, Przeworsku i Bachórzcu. Jak przystało na ten dzień, na wszystkich czekały tradycyjne pączki i – każdy mógł objadać się do woli – wszak to ostatki. W znakomitych nastrojach rozpoczęliśmy zabawę. Skoczna muzyka, czasem strzelające balony i dobry humor towarzyszyły zabawie. Z uśmiechem na ustach śpiewaliśmy teksty słyszanych hitów. Dzięki temu, że dużo tańczyliśmy i śpiewaliśmy mogliśmy sobie pozwolić na małe obżarstwo, gdyż podczas zabawy i tak kalorie zostały spalone.

Niestety, radosna zabawa musiała się kiedyś skończyć. Kilka godzin wspólnie spędzonych minęło szybko, żal było się rozstawać. Niepowtarzalna atmosfera, wspaniała zabawa oraz wspólnie spędzony czas sprawiły, że był to dzień pełen radości i uśmiechu.

Przed nami Wielki Post, czas pokory, zadumy i refleksji.

M. Baran