Narodowe Czytanie 2023

Powiększ obraz

Od 2012 roku w naszym kraju organizowana jest akcja  społeczna pod nazwą Narodowe Czytanie, która jest doskonałą okazją do promowania klasycznych dzieł literatury narodowej.

Podczas tegorocznej odsłony ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania 2023, Para Prezydencka zaproponowała „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, jedną z najbardziej znanych powieści polskiej pisarki, podejmującej m.in. tematykę Powstania Styczniowego, którego 160- lecie obchodzone jest w 2023 roku.

Po raz kolejny również nasz Dom włączył się w tę wspaniałą inicjatywę, przygotowując wspólne czytanie. Po krótkim wprowadzeniu i odczytaniu fragmentów listu Prezydenta RP, skierowanego do uczestników akcji, uczestnicy zaprezentowali wybrane fragmenty powieści przedstawiające historię rodziny Bohatyrowiczów oraz Korczyńskich, nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy.

Zachęcamy do sięgnięcia po twórczość Elizy Orzeszkowej, szczególnie  powieści „Nad Niemnem”, która cieszy się popularnością i uznaniem kolejnych pokoleń czytelników.

M.B.