Pielęgnujmy tradycję Majowych Świąt Narodowych

Powiększ obraz

„Witaj, majowa jutrzenko,
Świeć naszej polskiej krainie,
Uczcimy Ciebie piosenką,
Która w całej Polsce słynie:
Witaj Maj, piękny Maj,
U Polaków błogi raj!”

 

        

Początek maja to czas świętowania ważnych wydarzeń. Przed nami kilka świątecznych dni: 1 Maja- Święto Pracy, 2 Maja – Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 Maja – Święto Uchwalenia Konstytucji. Majowe święta są doskonałą okazją do kształtowania postaw patriotycznych i utożsamiania się z naszą ojczyzną. Każde z tych świąt ma inną wymowę.

Aby upamiętnić te doniosłe wydarzenia z historii Polski, Samorząd Uczestników przygotował patriotyczny montaż słowno-muzyczny, poświęcony najważniejszym wydarzeniom związanym z obchodami majowych świat. Oprócz przypomnienia genezy i historii zbliżających się świąt oraz refleksji nad przeszłością naszego narodu, nie zabrakło chwil wyniosłych i radosnych, które najlepiej wyrażały zaprezentowane wiersze oraz wspólnie śpiewane pieśni patriotyczne.

Wspólnie zadbaliśmy także o porządek wokół Kopca Konstytucji 3 Maja, który sąsiaduje z naszym ośrodkiem oraz wywiesiliśmy flagi na budynku ŚDS. Pamiętajmy o przeszłości, pielęgnujmy w sobie ducha poszanowania własnego kraju, ponieważ cytując słowa Józefa Piłsudskiego „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.”

Pamiętajmy, aby na czas świąt majowych wywiesić flagę Polski i tym samym podkreślić naszą narodową tożsamość.

M.B.