Teraz nasz ruch!

Powiększ obraz

Nordic walking inaczej chodzenie z kijami, to ogólnodostępna aktywność prozdrowotna, angażująca do 90% mięśni całego ciała. Sekret polega na umiejętnym odepchnięciu się specjalnymi kijami od podłoża i zaangażowaniu górnych partii mięśniowych, przy jednoczesnym odciążeniu stawów skokowych, kolanowych, bioder i kręgosłupa.

 

Z roku na rok nordic walking zyskuje coraz większą popularność. Również uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy im. Anny w Izdebkach dołączyli go grona osób uprawiających powyższą dyscyplinę sportową. Do wspólnego marszu  zaprosiliśmy uczniów klasy VI ze Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Izdebkach. Integracyjne wyjście miało miejsce w czwartkowe przedpołudnie 8 września br. Poprzedzone zostało instruktażem mającym na celu naukę  prawidłowego poruszania się z kijami, następnie krótka rozgrzewka i doskonalenie poprawnego chodu.

Nasza trasa przebiegała wspaniałymi zielonymi terenami. Piękne otoczenie, super pogoda i dobre humory towarzyszyły wszystkim od pierwszych kroków aż do zakończenia wspólnego marszu.

Marsz  po najbliższej okolicy był doskonałym treningiem lekkoatletycznym służącym poprawieniu kondycji i wytrzymałości. To również wspaniała okazja do poprawienia  kondycji psychicznej, a co za tym idzie samopoczucia i obniżenia poziomu stresu.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wspólny spacer, który zaliczamy do szczególnie udanych.

G.M.