Też chcemy być – Jesteśmy tacy sami

Powiększ obraz

Już po raz kolejny mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach realizowanych w ramach  projektu ministerialnego przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Łopuszce Wielkiej.

 

Tegoroczne hasło trzydniowych warsztatów brzmiało: „Też chcemy być – Jesteśmy tacy sami ”. Może nie każdy z nas wszystko potrafi zrobić idealnie ale każdy z nas posiada zdolności, którymi warto dzielić się z innymi i warto je doskonalić poprzez wspólną integrację, współpracę i wzajemny szacunek.

Sześcioro naszych uczestników  sprawdzało swoje umiejętności wraz z uczestnikami innych ośrodków wsparcia w dziedzinie: fotografii, sztuki plastycznej, stolarskiej oraz kulinarnej. Z każdym zadaniem uczestnicy poradzili sobie najlepiej jak tylko potrafili, wykazując się niesamowitą współpracą i zaangażowaniem w powierzone im zadania.

Z pewnością wróciliśmy bogatsi w doświadczenie i umiejętności praktyczne, gdyż warsztaty to kopalnia pomysłów i  umiejętności jakie drzemią w każdym z nas, wystarczy się na nie otworzyć.

Bardzo serdecznie dziękujemy gospodarzom za  wspaniałą organizację warsztatów, koleżankom i kolegom z innych ośrodków za wspólnie spędzony czas oraz wolontariuszom Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Kantego w Łopuszce Wielkiej za wszelką życzliwą pomoc.

M.D.