Zwiedziliśmy kolejną lokalną galerię

Powiększ obraz

W piątkowe przedpołudnie, 11 października br., grupa naszych uczestników wybrała się do dynowskiej Galerii Na Zabramie . 

 

Właścicielami galerii jest małżeństwo Jolanta Pyś-Miklasz i Janusz Miklasz. Galeria mieści się w drewnianym domu po dziadkach właścicieli, co nadaje niepowtarzalny klimat. Pani Jolanta zajmuje się malarstwem sakralnym, pejzażami, portretami oraz maluje biżuterię na kamyczkach.

W galerii znajdują się również grafiki autorstwa Krystyny Hierowskiej, fotografie nieżyjącego Henryka Rogozińskiego, grafiki Iwony Ornatowskiej-Semkowicz, pastele Ewy Man oraz obrazy Joanny Stożek – prof. architektury Politechniki Krakowskiej. Ściany galerii zdobią  także prace artystek bieszczadzkich: ikony Jadwigi Denisiuk i Teresy Goździeckiej oraz pastele Agnieszki Kwiatkowskiej-Słowik. Pani Jolanta oprowadzając nas po galerii przedstawiła nam swojego brata – Marka Pysia. Pan Marek jest znany z kilku ról filmowych. Bardzo szybko został rozpoznany przez uczestników z roli w filmie Świat według Kiepskich oraz Pierwsza Miłość.

Bardzo serdecznie dziękujemy gospodarzom za przybliżenie informacji o sztuce i możliwości obejrzenia bogatego dorobku artystycznego.

G. Matwijczyk